Proktolog Poznań

Hemoroidy często występują u kobiet w ciąży, zwykle w ostatnich 6 miesiącach ciąży. Jest to spowodowane podwyższonym naciskiem na naczynia krwionośne ich miednicy. Hemoroidy mogą się pogorszyć, gdy kobieta stara się pchać podczas porodu. W tym artykule dowiesz się, jak w ten sposób uniknąć hemoroidów.

Jeśli obecnie cierpisz na hemoroidy, ważne jest utrzymanie zakażonego obszaru w Laparoskopia Poznań czystości. Używaj wilgotnych ściereczek, które są wygodniejsze i czystsze niż papier toaletowy. Kąpiel w ciepłej wannie łagodzi ból. Pozwól sobie zanurzyć się w tej ciepłej kąpieli przez co najmniej 20 minut.

Rutyna może pomóc rozwiązać problemy z hemoroidami. Hemoroidy mogą być spowodowane słabymi naczyniami krwionośnymi. Rutyna, flawonoid niezbędny do wchłaniania witaminy C, wspomaga wzmocnienie naczyń krwionośnych. Występuje w wysokich stężeniach w gryce, szparagach, owocach cytrusowych i żurawinie. W przypadku silnych naczyń krwionośnych należy przyjmować 500 mg jako suplement każdego dnia.

Aby złagodzić ból i obrzęk nawrotów hemoroidów, spróbuj naprzemiennie wykonywać zabiegi na zimno i na gorąco. Naprzemienne ciepło i lód mogą pomóc leczyć i zmniejszać hemoroidy. Lód może stać się sam w sobie bolesny, aby pozostawić go zbyt długo, więc celuj z nim przez około 5 do 10 minut. Następnie stosuj ciepło przez około 20 minut.

Jedzenie chleba pełnoziarnistego może złagodzić hemoroidy. Jako dodatkową korzyść, cała pszenica pomoże również zmniejszyć ogólne podrażnienie skóry. Więc zanim zjesz kolejną kanapkę, zamiast sięgać po biały chleb, idź na pszenicę!

Jak stwierdzono w powyższym artykule, hemoroidy są częstym zjawiskiem w ostatnich 6 miesiącach ciąży i mogą się pogorszyć, gdy zaczniesz naciskać z powodu porodu. Możesz temu zapobiec, pijąc wodę, jedząc błonnik i unikając ucisku na dolną część ciała. Po zebraniu kilku dobrych pomysłów powinieneś być w stanie zapobiec lub skutecznie leczyć hemoroidy.

Informacje

Dodany: 2019-11-08
Kategoria: Medycyna

Tagi dla artykułu

endoskopia, laparoskopia, Laparoskopia Poznań